Се бараат угостители во Ирска за плата од 2350 евра

irska.jpg

Се бараат угостители во Ирска за плата од 2350 евра, а на собарките им нудат плата од 1800 евра.

Се бараат келнери, собарки, готвачи, шанкери, и спа терапевти. Оние кои сакаат да аплицираат треба да имаат искуство од 6 до 12 месеци.

Рецепционерите и спа терапевтите годишно можат да очекуваат плата од 22.850 евра. Луѓето кои сакаат да работат во Ирска мора да го познаваат англискиот јазик.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail