Bitconnectimage.jpg

Платформата на која се тргуваше со битокинот претходно беше обвинета дека функционира како прирамида.

Битконект, платформата за тргување со биткоини која многумина ја обвинуваа дека функционира по принцип на пирамидална шема објави дека ќе престане да работи.

На Битконект, можеше да се договори тие да го преземат инвестирањето на коините на корисниците во замена за одреден поврат на вложениот капитал. Но, она што предизвика негативен став во јавноста кон оваа платформа беше нивната деловна политика која „мирисала“ на Понзиева шема, така што Битконект честопати во медиумите бил етикетиран како измама.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail