Се одржа мултимедијален коктел на VoiceUp на Славјански

slavjanski.jpg

Под мотото „Сликни, сними, сподели“ , денес на 25.04.2017 проектот VoiceUp поддржан од УСАИД Македонија го спои физичкото со виртуелното присутство во 5 градови во Македонија преку  live stream. Проектот VoiceUp е насочен кон сите млади заинтересирани за создавање постери, фотографии, музика, кратки филмови и секакви аудио, визуелни и аудио-визуелни содржини преку кои ќе одекне нивниот глас, став, мислење и идеја за сите прашања кои ги засегаат нив и нивното опкружување.

Денес токму на Славјански се одржа мултимедијален коктел со изложба на сите материјали од учесниците и презентација на документарен филм за самиот проект.

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail