Се одржа осмата меѓународна научна конференција на Славјански

DSC_8977-Small.jpg

на 28.04.2017, се одржа осмата по ред меѓународна научна конференција „МЕЃУНАРОДЕН ДИЈАЛОГ: ИСТОК-ЗАПАД“, организирана од Меѓународниот Славјански Универзитет „Г.Р. Державин“. На конференцијата пристигнаа повеќе од 200 научни трудови, кои беа објавени во зборник од конференцијата.

На конференцијата зедоа учество повеќе од 200 учесници од Македонија, Србија, Бугарија, Русија, Босна, и Херцеговина и Виетнам.
Од Русија годинава гостуваат три делегации од Липецк, Тамбов и Пјатигорск. Исто така на отварањето на конференцијата гостуваа претставници од Амбасадата на Руската Федерација во Република Македонија

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail