Се одржува Петти меѓународен студентски конгрес во Скопје

peti.jpg

Петти меѓународен студентски конгрес кој се одржува традиционално секоја година е организиран од страна на Меѓународниот балкански универзитет и Културниот центар „Ататурк“.

На истиот присуствуваа 136 студенти од 42 држави од светот. Темата на конгресот е Инвестирање во младите за одржлива иднина.

Изјава за Конгресот даде Дукица Павловиќ, од канцеларијата за меѓународна соработка и претседател на организационен комитет на конгрес.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail