Се пие наутро пред појадок: Овој здрав шејк ќе ви ги стопи калориите на стомакот

Se-pie-nautro-pred-pojadok-Ovoj-zdrav-shejk-kje-vi-gi-stopi-kaloriite-na-stomakot.jpg

Се пие наутро пред појадок: Овој здрав шејк ќе ви ги стопи калориите на стомакот

Чиа семките се познати како одличен антиоксиданс и се полни со растителни влакна кои помагаат во процесот на варење.

Лимонот го детоксицира организмот, има ефикасен ефект врз кожата, го стимулира мозокот и дигестивниот систем и помага во губење на вишокот килограми.

Состојки:
– 1/2 чаша вода
– 1 лажичка мед
– сок од еден лимон
– 1 лажичка чиа семиња

Подготовка:
Ставете ги чиа семињата во вода и оставете ги да отстојат еден час за да набабрат. Ако немате многу време наутро за да чекате, ставете ги во вода навечер, па наутро само додадете ги останатите состојки. Додадете го сокот од лимон и медот, а потоа добро измешајте. Ако сакате шејкот да има мазна текстура, ставете го во блендер.

Пијте го секое утро на празен желудник.

Извор: vistina.com.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail