Се прекинува наставата во предшколски установи, основни, средни училишта и на факултетите во следните 14 дена

Prv-ucilisen-cas-ou-Lazo-Angelovski-11-bg_resize-1.jpg

Клучната мерка е дека наставата во училиштата и на факултетите се прекинува во рок од 14 дена. Усвоени се и останатите мерки кои ги предложи Комисијата за заразни болети. Нова мерка е дека на еден родител кој има дете до 10 години, ќе му биде дозволено да отсуствува од работата додека училиштата не работат и тоа отуство ќе му биде платено.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail