Се шират во соседството и нудат плати од 2000 евра

plata.jpg

Компанијата “Naton ljudski potencijali” распиша конкурс за вработувања за словенечка компанија, а платите кои се нудат се примамливи.

Се бара шеф на продажба и ИТ решенија и услуги, а нудат плата од 2000 евра.

Платен е превозот, регресот, и бонуси за празници, пишува Б92.

Oваа компанија во Словенија работи 40 години, а сега се шири и во Хрватска.

Работниците ќе можат да користат службен автомобил, но и да преговараат за подобри услови за топ кандидатите.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail