Секс кукли во форма на деца се појавија на пазарот – Полицијата стравува од зголемен број на педофили

3e3b3b1200000578-0-image-m-81489428476715.jpg

На Јапонски веб сајт се појавија кукли кои личат на деца, и може да се купат, а Полицијата стравува дека може да води кон педофилија.

Десетици „lifelike„ или така наречени „слични на живи деца, кукли„ се одземени во последните шест месеци во Норвешка, од обинети педофили, мажи на возраст од 18- 60 години.

Полицијата стравува дека купување на вакви кукли, во иднина може да придонесе зголемување на ризик од педофили кои може да извршат напад на вистински деца.

Веќе троја мажи се донесени на разговор со детектив а четвртиот е  уапсен, поради поседување на слики од детска порнографија.

За гумените кукли, некои експерти велат дека се добри бидејќи така педофилите своите потреби ќе ги задоволуваат на куклите и нема да ги злоупотребуваат децата.

На Јапонските веб страници куклите се на возраст од околу 5 години и се облечени во гаќички или школски униформи, и некои од нив се насмеани, а некои се направени да изгледаат како да плачат или се во болка.

Во Австралија се прави петивија за да се забранат ваквите секс кукли кои изгледаат како деца.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail