Силен земјотрес ноќва го стресе Скопје!

zemjo.jpg

Посилен земјотрес рано утрово ги разбуди жителите на Скопскиот регион.

Според првичните информации од ЕМСЦ, земјотресот се случи во 4 часот и 8 минути со јачина од 4 степени по Рихтер.

Епицентарот на зејотресот е 4 километри од Арачиново.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail