Силни пораки до студентите на првиот академски час на УГД

d17ef18e347871e9944e7d310ab99d0c_XL.jpg

Стотици студенти денес во свечена атмосфера присуствуваа на првиот академски час на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип. Во Мултимедијалниот центар новите студенти ги поздравија министерот за образование и наука и ректорот на УГД.

Министерот Арбр Адеми истакна дека овој Универзитет е еден од најбрзо растечките универзитети во Македонија и дека студентите го направиле вистинскиот избор.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail