Скопјанец останал без двата прста поради петарда

petardiiiii.jpg

Пациентот кој се здобил со повреда од петарди имал 33 години и кај него морало да се изврши ампутација на прстите.

Двајца граѓани се здобиле со повреди од петарди во текот на новогодишната ноќ и по извршените интервенции се пуштени на домашно лекување.

– Едниот пациент е хоспитализиран на Клиниката за пластична и реконструктивна хирургија заради ампутација на првиот и третиот прст како повреда од петарда – изјави вчера доцент д-р Христијан Костов од Клиниката за трауматологија.

Пациентот кој се здобил со повреда од петарди имал 33 години и кај него морало да се изврши ампутација на прстите.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail