Скопје Џез фестивал 2020

Skopje-DZez-festival-2020.jpg

Скопје Џез фестивал 2020

Билетите за 39. Скопски џез фестивал (14-17 октомври) се веќе во продажба, исклучиво онлајн!http://www.skopjejazzfest.com.mk/bileti.asp

Со оглед на ограничениот капацитет од 30% предвиден за одржување на концерти во затворен простор, билетите се достапни во значително помал број од вообичаениот на www.mktickets.mk. Побрзајте! – порачуват организаторите.

Воедно, комплетирана е веб-страницата на фестивалот. Повеќе за артистите и сите останати детали за фестивалот на www.skopjejazzfest.com.mk

Извор: vistina.com.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail