Следува промена на времето од утре снег

sneggggggggggg.jpg

Од утре попладне следува период на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, на планините од снег.

Врнежите ќе бидат со слаб, а во западните и јужните делови повремено со умерен интензитет.

Од недела поради спуштање на постудена воздушна маса, врнежи од снег можно е да има и на некои повисоки места

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail
Top