Смртоносниот зрак на Никола Тесла – Една од поголемите светски мистерии

tesla-genij-puki-02-489x630.jpg

Тесла тврдел дека работи на оружје со насочена енергија речиси 40 години. Во 1937 година тој рекол: „Не е експеримент…

Го изградив, демонстрирав и го искористив. За кратко време ќе му го покажам и на светот.“ Околу овој период Тесла изградил нешто што наликувало на ласерски забрзувач на честички.

Со овој изум тој го привлекол вниманието на армијата на САД кажувајќи дека ова оружје може да руши авион.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail