Со оваа финта од Google Maps никогаш повеќе нема да платите казна за паркирање

12253005.jpg

Google лансираше нова надоградба на Google Maps која ќе ви помогне да ги избегнувате казните за паркирање.

Имено, новата надоградба ви овозможува да го обележите својот автомобил, откако ќе се вклучи тајмерот кој одбројува колку време имате до истекот на паркингот. Кога ви истекува времето за паркирање, апликацијата ќе ве предупреди за тоа.

Засега истата е достапна само на уредите со Android оперативен систем, а до крајот на годината ќе биде достапна и за другите оперативни системи.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail