Солистички концерт на брилијантниот пијанист, Петр Лаул

26334_020517154115015.jpg

Брилијантниот пијанист, Петр Лаул, на огромно задоволство на љубителите на музиката, на 3-ти мај, 2017 година, во Дом на АРМ со почеток во 20 часот ќе одржи солистички концерт. На програмата се дела од Моцарт, Дебиси и Мусоргски.

На 4.5.2017 година, Петр Лаул ќе одржи и семинар за студентите од студиската програма за пијано од Факултет за музичка уметност – Скопје, во периодот од 11:00 до 15:00 ч. во Концертната сала на ФМУ – Скопје. Влезот за семинарот е слободен за сите заинтересирани слушател

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail