Средба на словенечки и македонски блу чип компании

blu-cip-kompania.jpg

Во организација на Словенечката амбасада денеска и утре во Скопје ќе се одржи средба на словенечки и македонски блу чип компании.

Од Амбасадата најавуваат учество на претставници од најголемите компании од двете земји, како и општа промоција на словенечката и македонската економија.

На средбата, велат од Амбасадата, претставници од двете земји ќе разговараат за продлабочување на соработката и пронаоѓање можности за соработка со препознавање на потенцијалите за нејзино зајакнување.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail