Српските Битлси „Вис Лимунада“ со концерт во сабота во „Јавна соба“

VIS-Limunada.jpg

Со почерок во 22:00 часот, во сабота, 4.март премиерен концерт пред македонската публика ќе одржи феноменалнот српски бенд, Вис Лимунада.

Вокално – инструменталниот ансамбл Лимунада од Србија е бенд кој плови во периодот на касните педесетти и раните шеесетти години на ХХ век. Претставува комбинацијата на музички жанрови (шлагери, рок, бит), а пеењето на различни јазици го нарекуваат Stari val. Тоа е доба кога свират оркестри, а бендовите започнуваат да се создаваат. Музичарите и публиката се облекуваат во елегантни фустани и одела, а се изведуваат нумери наместо песни… Не случајно многумина ги нарекуваат Битлси на денешнината.

Шест енергични музичари кои прават шоу кое не смеете да го пропуштите. Влезот во јавна  соба е слободен, а можноста е само еднаш.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail