„Стакло“, краткиот филм на Нина Маџиров посветен на нејзиниот татко Зоран

nina-m11.jpg

Краткиот филм „Glass/Стакло“, по сценарио од Нина Маџиров, е посветен на нејзиниот татко Зоран Маџиров, виртуозот кој светот го запозна преку неговите музички перформанси на шишиња.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail