Стипендии за додипломски, магистерски и докторски студии во Турција за академската 2021/2022 година

mon.jpg

Конкурс за заеднички македонско – австриски научно-истражувачки проекти за периодот 2022 – 2023 година

Амбасадата на Република Турција во Скопје известува за повик за аплицирање на студенти од Република Северна Македонија, за стипендии во рамки на програмата “Turkiye Scholarships” за академската 2021/22 година.

Заинтересираните кандидати можат да аплицираат за стипендија наменета за додипломски, магистерски или докторски студии, непосредно и индивидуално преку следната веб страница: www.turkiyeburslari.gov.tr каде што можат да се најдат и сите потребни информации во врска со повикот.

Крајниот рок за поднесување на апликациите е 20 февруари 2021 година.

Извор: МОН

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail