Стипендии за магистерски студии по европско право за периодот 2022-2024 година во организација на Европскиот институт за јавна администрација (EIPA)

09_Logo_MON_V_W_MK_36_24.png

Министерството за надворешни работи на Луксембург и Европскиот институт за јавна администрација (EIPA) информира за започнување на отворениот повик за стипендии наменети за студенти од Северна Македонија за магистерски студии по европско право за периодот 2022-2024 година (online).

Сите потребни информации може да се добијат на следната интернет страница:

https://www.eipa.eu/mels/mels-2022-2024/

Краен рок за пријавување на конкурсот е 31 мај 2022 година.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail