Стипендии за мастер студии преку програмата Еразмус мундус

25-erazmus.jpg

Студентите на УГД, меѓу другите, имаат можност да аплицираат на програмата Еразмус мундуд која нуди стипендии за втор циклус студии.

Програмата Еразмус мундус води кон двојна диплома издадена од Универзитетот во Лорен, Франција и еден од трите универзитети партнери во програмата: Стокхолм, Торино и Барселона.

Предавањата се целосно на англиски јазик.

Постои можност заинтересираните студенти да ја добијат стипендијата Еразмус мундус која ги покрива сите трошоци.

Детални информации на веб-страницата: https://densys.univ-lorraine.fr/

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail