Стипендии за студенти по историја

belgium_1547115495.jpg

Отворен е повик за поднесување на стипендии за „Gerenek“ програма на стипендирање. Добредојдени се пријави од целиот свет.

Стипеднии се доделуваат на студенти по историја и сродни дисциплини.

Овие стипендии ќе бидат доделни на успешни студенти од било која држава. Програмата ќе ја финансира Европскиот парламент во чест на професорот Бранислав Геремек. Наменета е за совршени студенти по историја кои сакаат своите студии да ги комбинираат со европски студии, како и за студенти за сродни дисцплицни како што се: меѓународни односи, политикологија, регионални студии, историска уметност, современи јазици и книжевност.

Пријавете се на следниот линк. Рокот за пријавување е 16 јануари 2019

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail