Страшна сообраќајка: Автобус без сопирачки газеше се пред себе (ВИДЕО)

Снимката забележана со камера од еден од автомобилите, покажува страшна сообраќајна несреќа која се случила во Сеул, главниот град на Јужна Кореја.

Во оваа несреќа загинале две лица, а 17 биле повредени.

Главниот актер на несреќата е автобус, кој во полна брзина налетал на колона автомобили на автопат.

Автомобилите летале на сите страни, а еден од автомобилите останал под тркалата на автобусот – од него останало само метал и пластика.

Списокот на можни причини за оваа несреќа е голем.

Некои медиуми велат дека на автобусот му откажал системот за кочење.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail