227631418211280.jpg

Професори на универзитетот Лакеленд останале воодушевени од33 годишен студент Чарис.

Чарис на својата промоција примил дури 8 дипломи за кои напорно учел. Професорката Деби Лозен вели дека ни во соништата не можела да замисли дека постои таков студент.

Вели дека студентот поминал низ тежок пат и дека тоја е заслужен за својот успех.

Откако во медиумите се појавила вестта дека добил осум дипломи, многумина го прашале зошто?, а тој одговорил зошто да не?

Чарис од факултетот успеал да излезе со следниве дипломи:

  1. Електро технички
  2. 2. Електро-механички технологии
  3. Компјутерски дизајн
  4. Машински инжинеринг
5.       Општо производство интегрирано компјутерско знаење
6.       Интегрирано одржување на компјутер
  • Уметност
  • Наука
Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail