Студенти изложија свои 3Д скулптури

71686438_1175570395977396_3741047318044999680_o.jpg

Студентите од M3DS Академијата за 3Д и дизајн на игри викендов ги изложија своите финални изработки за успешно завршената година.

Посетителите имаа можност да ги погледнат професионалните изработки на студентите, вклучувајќи ги нивните рендери, 3Д модели и 3Д испечатени скулптури. Се одржа и свечено доделување на сертификатите од AUTODESK Training Center на сите положени студенти.

Дел од нивните изработки може да ги погледнете тука

извор: радиомоф

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail