СТУДЕНТИ.МК И ХРИСТИНА МЛАДЕНОВСКА (KIKA AVEIRO)

Во интерес на испитувањето на јавното (студентско) мислење за актуелни теми, студенти.мк во соработка со познатата влогерка Kika Aveiro ( https://goo.gl/dXNhHW ), направивме видео анкета со дел од студентите од Универзитетот Св.Кирил и Методиј – Скопје.

Дадените изјави во основа се многу интересни и пред се корисни за формирање на јасна слика, каква е визијата на студентите за неформално надградување преку учество во програми за студентска размена и летна студентска пракса (работа) во странство.

Оваа анкета е дел од планираните видео прилози (анкети) кои ќе скедат и кои се дел од проектот за истражувачко новинарство кое го спроведуваме ние од студенти.мк

За сите ваши коментари , во контекст на првото прашање – за или не за летна студентска работа во странство , ве покануваме да ги изнесете вашите мислења овде:

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail