Студенти од МСУ на гастрономски фестивал „Кукарекино“ во Тамбов

1-Small-8.jpg

Студенти од Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ Свети Николе – Битола присутствуваа на гастрономскиот фестивал „Кукарекино“ во Тамбов, Русија. Фестивалот за првпат се одржува во Тамбовската област, а негова цел е активно развивање на гастрономскиот туризам.

Во рамки на фестивалот се одржува саем, а истиот е поделен на повеќе зони: Игри и забава, Храна, Атракции, Трговија… Се приготвуваа многубројни специјалитети, се одржуваа работилници за декорација на лушпа од јајце и натпревари во повеќе категории.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail