Студенти од МСУ на пролетен фестивал во Ќиќевац, Србија

6-Small-2.jpg

Студенти од Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“​ гостуваа на пролетен фестивал во Србија.

На фестивалот беше приредена богата културно-уметничка програма од страна на домаќините, а етно кујна со традиционални јадења беше подготвувана од учесниците од Црна Гора, Словенија, Србија и Македонија.

За подготовка на македонските традиционални специјалитети нашата екипа соработуваше со извидничкиот одред „Гоце Делчев“ од Свети Николе.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail