Студенти од „Стив“ направија куќарки за бездомните кучиња

1-11-702x336-1.jpg

Благодарение на студентите и вработените, кучињата кои живеат околу студентскиот дом „Стив Наумов“ си добија свој дом.


„Деновите со ладни температури ќе можат да ги поминат во куќарките кои беа направени од студентите и вработените во студентскиот дом. Во овој момент има доволно храна, но во иднина секој оној што сака да ги нахрани кучињата ќе може храната да ја остави во садовите, кои се наоѓаат непосредно до куќарките“, порачуваат студентите.

извор: радиомоф

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail