Студенти од Тамбов на посета во Билазора и Народен Музеј Свети Николе

DSC_9762-e1493819689641.jpg

Студенти и професори од Универзитетот во Тамбов – Русија денес беа во посета на ОУ Народен Музеј Свети Николе и на археолошкиот локалитет Билазора, с.Кнежје. Посетителите имаа можност одблиску да се запознаат со дел од нашето културно – уметничко наследство а за презентација се погрижија вработените во ОУ Народен Музеј Благица Стојановска Виш кустос Етнолог и Александар Арсов Директор и историчар -кустос..

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail