Студентите на Архитектура и дизајн и на Ликовна академија со заедничка изложба

galerija-bezisten.jpg

Студентите на Ликовна академија ќе изложат цртежи, слики и скулптури, а студентите на Архитектура и дизајн ќе изложат плакати и дизајнерски решенија на заедничка тема.

На отворањето свој настап ќе имаат и студените на Музичката академија со своја музичка точка.

Изложбата ќе биде отворена на 22 мај 2017 г. во Галеријата „Безистен“ во 19 часот.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail