Студентите на ФЕИТ ја организираат познатата БРУЦОШКА ЗАБАВА

Brucoska-2.jpeg

Студентскиот Паралемент на Факултетот за електротехника и информациски технологии при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ ВЕ ПОКАНУВА на бруцошка забава која ќе се одржи во дворот на кампусот на технички факултети.

„Драги сегашни, идни и Вие кои оддамна ги поминавте бруцошките непреспиени ноќи а сепак сакате повторно да го почуствувате бруцошкиот дух, во поинакво издание. Ве покануваме на 19-ти октомври со почеток во 19 часот на трофазното издание на „Бруцошка на ФЕИТ“ со три сцени Tesla stage, High-voltage stage и Echo room за сите љубители на електронската, алтернативната и хип-хоп сцената. Да го размрдаме Скопје од секојдневните рутини. Придружете се на супер дружба, многу освежување и урбана музика, заедно со Иван Ајнштајн и и Skopje crew, Man In A Suit, JUNKYARD, Pluto’s Doubts, The Beginnings, Trap Da Fuck Up, DJ Flooder, DJ Fecky Farris, DJ TIHOTO“, велат од Студентскиот парламент.

Повеќе информации на за настанот:

https://www.facebook.com/events/284557262268783/

https://www.facebook.com/brucoshka/

ВЕ ОЧЕКУВАМЕ

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail