Студентите на ФСЈ при УАКС го посетија Саемот на книга во Скопје

18072868_10154301465066571_1903391472_n.jpg

Студентите од втора година додипломски студии на Факултетот за странски јазици на УАКС кои го слушаат предметот Англиска книжевност 1 кај доц. д-р Ивана Трајаноска, на 7 април 2017 година го посетија Саемот на кинга во Скопје.

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail