Студентите на УКИМ за Радиомоф открија што сакат да се смени во 2020 година

20200104_110052-702x336-1.jpg

,,Да има течен сапун во ВЦ во текот на целиот ден, Да положам сè, Да завршам факултет со здрав хепар”… се дел од пораките кои ги красат новогодишните елки поставени низ факултетските ходници.

Радио МОФ го посети кампусот на УКИМ каде успеа да ,,улови” неколку минути од студентите. Ги прашавме кои се нивните желби за 2020-та?

Студентите со кои разговаравме не веруваат дека промените ќе дојдат брзо, но се надеваат дека барем ќе бидат слушнати од надлежните.

извор: радиомоф

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail