Студентите од Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ на посета во Липецк

IMG_5238.jpg

Од 29.05.2017 до 31.05.2017 студентите од Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ го посетија градот Липецк, каде што зедоа учество во исполнета програма со спортски активности, интелектуални игри, концерт и претставување на својот универзитет.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail