Студентите по етнологија и антропологија за #седидома

288472-studentite-po-etnologija-i-antropologija-za-sedidoma.jpg

туденти од прва година на Институтот за етнологија и антропологија на ПМФ, искусни играорци и песнопојци, одлучиле да споделат дел од своите вештини во овие видео туторијали. За општо ментално и физичко добро.

Засега имаат направено два, но секоја недела ќе освежуваат со нови. Тоа значи дека до крајот на кризава (да, навистина се надеваме дека ќе има крај) сите може бидеме подготвени за едно големо, славеничко оро со песна сред плоштад. До тогаш, вежбање по дома.

Браво за иницијативата и ентузијазмот!

извор: офф нет

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail