45179282_1104845213009356_2327425898480926720_n.png

Задоволство ни е да ве поканиме на шестата Студентска конференција Енергетска ефикасност и Одржлив Развој – СКЕЕОР 2018.

Oфицијалните дати на конференцијата се од 4ти до 7ми декември 2018.

Научните области на овогодинешната конференција се:

  • Обновливи извори на енергија
  • Енергетска ефикасност, автоматизација и мерења
  • Електрични возила и енергетски ефикасен транспорт
  • Енергетска ефикасност и одржливост на животната средина, нови технологии и материјали
  • Енергетска ефикасност во објекти, градежништво и архитектура

Сите оние кои сакаат да придонесат или научат нешто повеќе од овие области на енергетиката, се повеќе од добредојдени да бидат дел од конференцијата.

Ве очекуваме!

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail