rabota-vo-germanija.jpg

Почитувани студенти,
На наше огромно задоволство, Ве известуваме дека рокот за аплицирање за Летната студентска програма Work & Travel Germanija е продолжен до 25ти март, 2019.

Со одлука на ZAV – Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV) – Deutschland , РОКОТ ЗА АПЛИЦИРАЊЕ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ СТУДЕНТИ СЕ ПРОДОЛЖИ за нови 45 денови.

Искористете го ова лето да се вработите во Германија, една од земјите со најсилни економии, која ќе ви обезбеди дополнителни квалификации во понатамошната кариера.

Искусете го секојдневниот живот на локалните луѓе, нивната култура и живот и заработете дополнителни финансии преку учење на јазик и интернационално искуство.

Уште едно потсетување дека аплицирањето за оваа програма е бесплатно, а единствени услови кои треба да ги исполнувате е да бидете редовен студент и да познавате германски јазик.

За повеќе информации, ве молам контактирајте не на: [email protected]
078 45 44 18 078 45 44 26

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail