Студентски рецепт: Подгответе брз „shake“ од кафе за “борба“ против испитите

coffe_1535654156-1068x801.jpg

За време на испитната сесија на сите им е потребна енергија и мотивација, а овој студентски рецепт ќе ви помогне.

Потребни состојки:

Мелено кафе

Млеко

Ванилен супер

Подготовка

Подгответе силно кафе со четири лажици кафе за една шолја. Почекајте да се излади и ставете ја во сад за ледени коцки и ставете во фрижидер.

Кога сакате да го подготвите пијалокот, ставете ги коцките во блендер и додајте млеко. Потоа додајте и една лажичка ванилен сируп. Се тоа изблендирајте се додека состојките не се помешаат.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail