Студентски рецепт: Сендвич на „око“

sendvic-na-oko.jpg

Потребно е:

  • Околу 300 грама пилешко бело месо
  • 200 грама печурки
  • 1 кромид
  • 100-150 грами лут ќечап
  • Кришки леб
  • Јајца (колку кришки леб толку јајца)
  • Сол, бибер, мешан зачин
  • Маслиново масло

Подготовка

Во маслиновото масло испржете го кромидот. Кога лукот ќе се потржи додате го белото месо исецкано на коцки. Потоа додете ги печурките. Кога се ќе се испржи додате го кечапот, солот, биберот и босилокот по желба.

Во сад за печење подредете ги кришките леб. Преку нив ставете ја смесата која сте ја спржиле, а врз смесата ставете јајце на око. На секоја кришка по едно. Посолете ги јајцата и додјате малку босилок.

Печете на 200 степени, 15- 20 минути во зависнот од тоа колку сакате јајцето да ви биде печено.

 

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail