Студентскиот дом Кузман, загадувач број 1

image-111849.jpg

Денеска скопјани споделуваат фотографии од студентскиот дом Кузман на кои јасно се гледа огромно загдување на воздухот кое излегува од оџакот на објектот.

„Студентскиот дом Кузман, загадувач број 1“ – е најчест коментар на фотографиите.

Очигледно е дека просториите во студентскиот дом се загреваат на мазут чие согорување остава видлив црн белег на скопското небо и придонесува кон збогатување на скопскиот воздух со додатни хемиски елементи опасни по нашето здравје.

извор: скопјеинфо

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail