Свечено одбележување на 52 години од основањето на Факултетот за музичка уметност – Скопје

293_260814005834961.jpg

Почитувани,

ве известуваме дека на 5.12.2018 година (среда), со почеток во 20 часот, во Македонската филхармонија ќе се одржи Концерт на Симфонискиот оркестар на Факултетот за музичка уметност – Скопје, под диригентската палка на проф. м-р Сашо Татарчевски, по повод одбележувањето на 52-рата годишнина од основањето на Факултетот.

Истовремено, ве известуваме дека на денот на основањето на Факултетот – 6.12.2018 година (четврток), во 18 часот, во Концертната сала на Факултетот за музичка уметност – Скопје ќе се одржи и промоција и свечено доделување на дипломите на дипломираните студенти од прв и втор циклус студии.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail