Светска компанија доаѓа во Скопје на интервју со кандидати за работа

norwegian_hawaii3.jpg

ПОКАНА ЗА РАБОТА НА CRUISES БРОДОВИТЕ
NORWEGIAN CRUISE LINE – ИНТЕРВЈУ ВО СКОПЈЕ

Една од најголемите светски бродски Cruises компании NORWEGIAN CRUISE LINE доаѓа во Скопје на интервју со кандидати од регионов на Балканските држави.
Имаќи ја оваа привилегија да ги имаме регрутерите на оваа компанија во Македонија , на лично интервју со нашите потенцијални кандидати за вработување , Ве информираме за можноста и Вие кои сеуште не сте се пријавиле за РАБОТА НА БРОД тоа да го направите во периодов што следи.

Да се работи на овие бродови за крстарење , не е само работа , туку представува и ПРИВИЛЕГИЈА.

Бенефитите се многубројни :
– Можност да се патува низ светот ( по воден пат ) до најелитните туристички дестинации
– Да се заработат пари ( бидеќи на бродовите Вам се Ви е платено ).
– Да се запознаат нови пријатели ( и тоа од сите меридијани на светот ).
– Да се стекнат квалификации за работа во областа на Hospitality индустријата
– Да Ви се отворат хоризотни за нови идни вработувања или бизнис проекти.
И многу , многу други бенефити.

За да бидете дел од следното интервју во Скопје на 21 или 22 Септември , треба да ни испратите ваше CV – ENGLISH на е-маил [email protected] ( со напомена за NCL Interview ).

Позициите за вработување што ги нудиме за ова интервју се

Chef Tournant
Cook
Asst Cook
Asst Waiter
Restaurant Steward
Asst Maitre D’
Hostess
Bar Waiters
Provision Master
Storekeeper
Junior Stateroom Stewards
Wine Steward
Bartender

За повеќе информации во врска со ова интервју можете да не контактирате преку е-маил или во некоја од канцелариите на Коузон во Македонија

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail