Светски ден на животна средина – Саем за енергетска ефикасност

62213183_2465162826841623_6314923881693970432_o.jpg

ЕВН, Шпаркасе Банка и EBRD GEFF заеднички ќе го одбележат интернационалниот ден на животната средина – 6 јуни на Градскиот плоштад во Скопје (во близина на старата куќа на Мајка Тереза). Оваа година темата е аерозагадувањето и мерки за зголемување на квалитетот на воздухот.

На саемот ќе се презентираат различни солуции за воведување на енергетска ефикасност во домовите. Учесниците на саемот ќе ги претстават своите современи решенија за енергетски ефикасна изолација на објектите, прозорци, сончеви колектори, осветлување, котли и фотоволтаични системи.

Компани изложувачи се:
ЕВН
SPARKASSE BANK MAKEDONIJA
GEFF in North Macedonia
Bekament MK
Energo Sistem
Alfa Plam-Makedonija
ВИНТ дооел – Овластен дистрибутер на Philips Lighting за Македонија
Termo Sistem

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail