„Taftalidze Shuffle“ на Влатко Стефановски е најпродаван албум во Хрватска

Taftalidze-Shuffle-na-Vlatko-Stefanovski-e-najprodavan-album-vo-Hrvatska.jpg

„Taftalidze Shuffle“ на Влатко Стефановски е најпродаван албум во Хрватска

Новиот албум на  Влатко Стефановски – „Taftalidze Shuffle“ се најде на врвот на официјалната листа на продажба на албуми во Хрватска, оставајќи ги зад себе албумите на „Црвена јабука“, „Бајага“, Божо Вреќо, Амира Медуњанин, реизданијата на „Мајке“, Дискобиографија на Габи Новак и.т.н.

Успехот на Стефановски кореспондира со неговиот статус на легенда во целиот регион и е големо признание за македонската музика воопшто. Особено претставува феномен тоа што албумот е отпеан на македонски јазик, што го прави посебен и ексклузивен.

Извор: vistina.com.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail