Тајната на негуваното лице е во зелениот чај. Направете маска со која вашето лице ќе заблеска

rr-1.jpg

Тајната на негуваното лице е во зелениот чај. Направете маска со која вашето лице ќе заблеска

Зелениот чај како пијалок е одличен избор, а едноставните маски за лице се вистински хит за кој било тип на кожа.

Потребно е:

2 лажички жолта глина

3-4 лажички зелен чај

Подготовка: Измешајте ги состојките во сад и измешајте додека не добиете мазна паста. Нанесете го на лицето и оставете го 15 минути. Кога пастата ќе се исуши на лицето, лицето се мие со ладна вода и се суши со пешкир. На овој начин мртвите клетки на кожата се отстрануваат од порите, а се впива целото вишок масло. Оваа маска за лице можете да ја користите двапати неделно.

Извор: vistina.com.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail