Татко открил неверојатен трик како веднаш да заспие бебе, сите шокирани (ВИДЕО)

Tatko-otkril-neverojaten-trik-kako-vednash-da-zaspie-bebe-site-shokirani-VIDEO.jpg

Татко открил неверојатен трик како веднаш да заспие бебе, сите шокирани (ВИДЕО)

Како да заспиете бебе? Трикот се чини дека го открил Остин Мајлс Гетер од Далас, кој на Фејсбук објави видео од неговиот метод за заспивање на малиот Чарли.

Родителите кои веќе биле излудени од бессони деца, брзо полудеа по неговиот метод, а видеото веднаш собра шест милиони прегледи.

Додека се ниша на стол со малиот во рацете, Остин вели дека сè уште е вознемирен од промената на позицијата. Тогаш тој почнува нежно да му ги масира веѓите, а малото заспива за неколку секунди.

Уште откако видеото се појави на Фејсбук на 26 август, родителите го бараа неговиот профил за да им ја открие тајната.

“Малиот е симпатичен. Го пробав ова на моите три сина и сите спијат”, напиша една жена.

„Го испробав ова на најмладото дете, таа сака да се милува по носот“, додаде друг.

„Како не го знаев ова пред 17 години“, се жали за трет.

Извор: kurir.mk

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail