Тенк влета во трговски центар во Дубаи (видео)

tenk.jpg

Тенк влета во централното фоаје на луксузен трговски центар во Дубаи и предизвика шок кај луѓето кои во моментот се нашле таму.

Се испостави дека се работи за сцена од авантуристичкото ТВ шоу „The Grand Tour“. И, додека некои биле информирани за сето тоа и беа подготвени да го фотографираат моментот со својот телефон, некои беа искрено изненадени и се растрчаа на сите страни.

Според очевидци, многумина не биле предупредени за настанот и ги зафатило вистинска паника.

Што мислиш ти?
  • Ви се допаѓа оваа вест? Препорачајте ја на Вашите пријателите преку следниве сервиси:
  • Mail